Randamonys

Pušų apsuptyje, tarp Nemuno ir Merkinės – Gardino kelio, prie lašo formos verslovinio ežero, kurio pavadinimas Randamonis, įsikūręs kaimas Randamonys. Manoma, kad kaimo ir ežero pavadinimai kilę iš medsargio pavardės Randamonis, kuris su savo šeima ir kitais artimaisiais apsigyveno šioje vietoje prie Grovos upelio, kuris iš Randamonio ežero teka į Nemuną. Vietovardis pirmą kartą rašytiniuose paminkluose paminėtas 1589 metais.

Randamonyse anksčiausiai šiame krašte buvo įkurta Šv. Kazimiero draugija, kuri veikė labai aktyviai ir buvo populiari tarp jaunimo. Tapti draugijos nariu buvo garbės reikalas ir tapti juo galėjo tik tikintys ir labai mylintys savo Tėvynę. Greitai draugijos veikla paplito po kitus parapijos kaimus. Randamonyse kazimieraičiai pastatė Vytauto Didžiojo 500-ųjų metinių proga paminklą, kuris stovi ir šiandien. Kaime taip pat yra koplytėlė ir veikiančios kapinės.

Randamonys nuo parapijos centro labiausiai nutolęs kaimas.