Druskininkai

Ratnyčios šv. apašt. Baltramiejaus parapijai priklauso ir dalis Druskininkų miesto – aplink „Saulės“ pagrindinę mokyklą esanti teritorija, kuri buvo Neravų kaimo dalis. Žmonės kiekvienai vietelei pavadinti turėjo vardus. Dabartinė Ateities gatvė buvo Antalaukė, „Saulės“ mokykla – Kalviškės. Molabėdzis buvo ten, kur dabar stovi trys devynaukščiai gyvenamieji namai, Kūdralė – prie „Eglės“ sanatorijos, gatvės pradžia Viečiūnų link – Sodzus.

Dabar šiuos vietovardžius žino tik senesni žmonės. Jaunimas tiesiog užmiršo, atsimena tik tie, kurie ten gyvena. Ar leisime šiems dzūkiškiems žodžiams tyliai užmigti užmiršimo dulkėse? Būtų gražu, jeigu vietoje svetimžodžių atgytų senieji vietovardžiai. Galbūt kada nors taip ir atsitiks. Su viltimi žiūrime į būsimuosius verslininkus, įmonių ar bendrovių kūrėjus. Prisikeltų senieji žodžiai, pavadindami mūsų skubančio gyvenimo veiklas.

O šiuo metu esame visuomenės dalis, kurios žmonės priklauso Ratnyčios šv. apašt. Baltramiejaus parapijai, o gyvena Druskininkuose. Skubame į  bažnyčią sekmadienio pamaldų, po truputį gausėja bendruomenės grupelės, į kurias įsitraukė ir druskininkiečiai.